logo

Numer konta Fundacji Razem:
BANK MILLENIUM S.A.
68 1160 2202 0000 0001 1000 7668


Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
Thursday, 10 January 2013 17:30
Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Onkologii

 

koncert dla cozl mk

 

Idea

Inicjatorką zorganizowania Świątecznego Koncertu Charytatywnego była Pani Henryka Krzywonos-Strycharskia, która postanowiła pomóc Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, będącemu w rozbudowie i modernizacji, w zdobyciu środków finansowych potrzebnych do zakupu specjalistycznego wyposażenia medycznego - cytometru przepływowego.

Do swojej idei przekonała i zaprosiła do współpracy Panią Agatę Młynarską. Portal Internetowy onaonaona.com – Piękne Strony Kobiety objął koncert patronatem medialnym a Razem - Fundacja Onkologii Lubelskiej włączyła się aktywnie w jego przygotowania. Fundację wpierały dzielnie klubowiczki Ona z Puław i Lublina.

Akcję poparła Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, która w liście skierowanym do Fundacji napisała: „ …Cieszę się, że ta niezmiernie ważna i cenna inicjatywa Fundacji Onkologii Lubelskiej Razem przyczyni się do zakupu niezbędnego sprzętu medycznego, który ma służyć pacjentom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Przyjmuję, zatem honorowy patronat nad koncertem …”

Ile czasu poświęciły i pracy wykonały inicjatorki i współorganizatorki koncertu oraz wolontariusze fundacji i członkinie klubów Ona wiedzą tylko organizatorzy.

 koncert dla cozl mk 3

 

Koncert

Koncert na rzecz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 14 grudnia 2012 roku. Wystąpili charytatywnie znani artyści: Ewa Błaszczyk, Olga Bończyk, Majka Jeżowska, Joanna Kurowska, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, którzy oprócz profesjonalizmu zawodowego ofiarowali nam tego wieczoru swój czas, zrozumienie i wsparcie idei pomocy Centrum Onkologii a poprzez to pomocy Pacjentom Onkologicznym. Artystom towarzyszył zespół muzyków pod dyrekcją Hadriana Filipa Tabęckiego a koncert w atmosferze życzliwości i humoru prowadzili Agata Młynarska i Ireneusz Bieleninik.

Publiczność dopisała i spontanicznie reagowała na występy artystów. Dobrany repertuar przywołał atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Stworzyliśmy tego dnia wspólnotę ludzi rozumiejących, współczujących i mających chęć działania i niesienia pomocy.

W szlachetną ideę włączyli się darczyńcy i sponsorzy przekazując fundacji Razem cenne przedmioty przeznaczone na aukcję oraz wspierając finansowo organizację koncertu, włączyło się również wielu woluntariuszy.

Koncert udał się nadzwyczajnie i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 koncert dla cozl mk 2

 

 Aukcja

Kulminacyjnym momentem koncertu była aukcja, którą rozpoczęła licytacja pióra przekazanego przez Małżonkę Prezydenta RP panią Annę Komorowską. Nabywca oddał je w ręce pani Dyrektor Elżbiety Starosławskiej. Lubelscy księgarze nabyli fragment piosenki „Róbmy swoje” z dedykacją autora Wojciecha Młynarskiego i jego książkę „Młynarski obowiązkowo”. Obrazy - akryl Andrzeja Sobczyka „Starsza siostra” i akwarela Andrzeja Wasilewskiego „Warszawa wg Canaletta” trafiły do prywatnej kolekcji w Lublinie. Liderem licytacji był pan Janusz Hirsch, Kaszub, biznesmen znany z wielkiego serca, który oprócz pióra Pani Prezydentowej nabył tablet ufundowany przez firmę Vico sp.j., dwie książki z archiwum pani Henryki Krzywonos-Strycharskiej z makietą tramwaju i kolczykami oraz płytę winylową Ireny Santor z odręczną dedykacją piosenkarki. Pan Janusz Hirsch przekazał tablet choremu na mukowiscydozę Danielowi a dary od pani Henryki Krzywonos-Strycharskiej przekazał na ręce pani Elżbiety Starosławskiej Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli jako swój wkład w następny koncert charytatywny.

Do indywidualnych nabywców trafiły: książka „Razem Mimo Wszystko” autorstwa Anny Dymnej oraz prywatny podarunek od tej cenionej aktorki i filantropki, książka Beaty Tyszkiewicz „Nie wszystko na sprzedaż” wraz z dedykacją i apaszką, z których słynie aktorka, unikatowa złota szpilka z pracowni Artura Skrockiego wykonana w japońskiej technice Mokume z certyfikatem autentyczności, a także bon na serię zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i innowacyjnej kosmetologii w studiu Adrio – Beaty&Heath w Nałęczowie ufundowany przez to studio.

W holu Centrum Kongresowego prezentowały się firmy, które wsparły finansowo koncert i prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek. Każdy z darczyńców otrzymał płytę z nagraniem kolęd zespołu pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli „COZLIKI” oraz Pani Henryki Krzywonos-Strycharskiej.

 

koncert dla cozl mk 4

 

Podziękowanie

Za udział i pomoc w zorganizowaniu koncertu Razem-Fundacja Onkologii Lubelskiej pragnie podziękować gorąco współorganizatorom, artystom, muzykom, darczyńcom i sponsorom, publiczności oraz wolontariuszom. Szczególnie dziękujemy Panu Henrykowi Bichcie, Kanclerzowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie; Panu Januszowi Hirschowi, Przedsiębiorcy; Restauracji „Koncertowa” S.C.; oraz firmom: Adrio, Alab Laboratoria Sp. z o.o., AMGEN Biotechnologia Sp. z o.o., Bayer Polska Sp. z o.o., Centrum Handlowe E.LECLERC LUBLINDIS Sp. z o.o., Centrum Handlowe E.LECLERC TURISDIS Sp. z o.o., Florexpol Sp. z o.o., Fundacja im. dr Mariana Kantona, Księgarnia Internetowa – Naukowa.pl, Medicus Lublin, Mikomax Sp. z o.o., Pracownia Florystyczna FUTURA, Roche Polska Sp. z o.o., SIPMA S.A., SKOK im. Z. Chmielewskiego, Spa Orkana Sp. z o.o., Techand Sp. z o.o., Vico Sp. J., Wydawnictwo Pietrzak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu.

Specjalne podziękowania składamy panu Dariuszowi Markowi prezesowi Firmy Cukierniczej „Solidarność” za okazaną przyjaźń i długoletnie wsparcie finansowe działalności fundacji.

 

 koncert dla cozl mk 5

 

Finanse

Łącznie z aukcji, zbiórki do puszek oraz wpłat sponsorów koncertu do dnia dzisiejszego fundacja uzyskała 50 tys. zł. Środki te, to dopiero początek zbierania funduszy na cytometr przepływowy. W związku z tym, że jego wartość jest o wiele wyższa akcja zbierania pieniędzy będzie prowadzona także w 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy do przekazywania wpłat na konto fundacji oraz do skarbony stacjonarnej umieszczonej w holu głównym szpitala. Dla darczyńców, którzy wesprą finansowo akcję mamy przygotowaną drobną niespodziankę.

Przypominamy także, że Razem - Fundacja Onkologii Lubelskiej jest organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku.

 

Zarząd Razem-Fundacji Onkologii Lubelskiej

 
Copyright 2021 © Razem - Fundacja Onkologii Lubelskiej
COZL